حفاظ شاخ گوزنی

همانطور که از عنوان این نوع حفاظ معلوم است حفاظی می باشد که به وسیله ی شاخ گوزن تهیه شده و اجرا می گردد . در زمان های قدیم برای جلوگیری از آسیب و دزدی در خانه ها ، بالای آن ها را از شاخ های حیواناتی که شکار کرده بودند ، استفاده می کردند به این دلیل که فرد یا افرادی که برای آسیب زدن نزدیک خانه می شدند بترسند و بروند. حال بر اساس کار گذشتگان امروزه برای حفاظت از خانه ها با استفاده از روش های گوناگون و انواع حفاظ ، بهترین نوع و مناسب ترین حفاظ را برای منازل و اماکنی که نیاز به وجود حفاظ دارند ، استفاده می کنند.

حفاظ شاخ گوزنی چیست ؟

اگر می خواهید برای مکان مورد نظر مانند خانه ، ویلا از حفاظ استفاده کنید پس بهتر است کمی در مورد تاریخچه حفاظ شاخ گوزنی بدانید ، اول قبل از هر چیز باید بدانید علاوه بر این که انواع حفاظ و در این مورد حفاظ شاخ گوزنی باعث بالا رفتن امنیت در محیط می شود ، مکان مورد نظر شما را نیز شیک ، زیبا و مدرن می سازد ، در کشور های مختلف ، ساخت حفاظ متفاوت بوده به طور مثال کشور آمریکای لاتین برای ساخت حفاظ شاخ گوزنی از روش بسیار جالب و فوق العاده با دوام و کمی مانند نمونه های قدیمی حفاظ شاخ گوزنی استفاده می کنند.

انواع حفاظ شاخ گوزنی

این کشور و کشورهای غربی ، اول از همه سطحی مستطیلی آهنی را تهیه و جوش می دهند که در داخل این مستطیل را به صورت خانه های شش ضلعی مانند کندوی عسل بوده و در سطح صاف جوش داده و آماده می کنند سپس بعد از اتمام مرحله پیشین ، بر روی این سطح ، غذایی برای گوزن ها ریخته و گوزن ها به این وسیله به اشتباه افتاده و بعد از خوردن طعام ، شاخ گوزن ها داخل خانه های شش ضلعی گیر کرده و شاخ ها را برایشان می برند و آنه را رها می کنند پس از جمع آوری شاخ های گوزن ، آنها را بسیار قوی تر و مقاوم تر می کنند تا در برابر سرما ، گرما و هرگونه از آسیب های محیطی وام خود را داشته باشند.

تولید حفاظ شاخ گوزنی

این کار به این صورت انجام می شودکه شاخ گوزن ها رابه کارخانه برده ، به صورت تیز و تراشیده در می آورند بعد از اتمام این کار ، که در این مرحله ساییده شدن و مرتب سازی آنها انجام شد به مرحله بعد می روند که زمان آن رسیده است که‌ از موادی مانند رزین استفاده می کنند که شاخ ها به هیچ عنوان نشکنند ، سپس بعد از آن که این دو مراحل به اتمام رسید . شاخ ها را به صورت ضربدری و تو در تو بر روی سطح مستطیلی که در درون آن خانه های شش ضلعی بود ، گذاشته و شاخ ها را پیچ می کنند و توجه به این نکته ضروری است که حتما سطح مستطیلی و خانه های شش ضلعی آن باید ضد زنگ باشد تا مقاومت خود را در اثر تغییرات و خصوصا آب و هوا از دست ندهد.

حال تمامی کار ها برای ساخت حفاظ شاخ گوزنی به اتمام رسیده و وقت آن است که حفاظ را درست نصب نمایند ، پس از نصب باید اشکالات رفع شود . با توجه به اطلاعاتی که در مورد حفاظ شاخ گوزنی در امریکای لاتین گفتیم ، در ایران کاملا شرایط فرق داشته و اصلا مانند امریکا از شاخ گوزن طبیعی استفاده نمی شود .حال اطلاعاتی را در مورد ساخت حفاظ در مورد ساخت حفاظ از نوع شاخ گوزن می دهیم.

حفاظ های شاخ گوزنی

در ایران با توجه به شکل و ظاهر شاخ گوزن با استفاده از آهن ، حفاظ را می سازند به طوری که آهن را به صورت مذاب شده درون قالب ریخته و پس از خشک شدن ، آماده برای تراشیدن و تیز شدن می شود که آن را هم در کارخانه انجام می دهند سپس بعد از اتمام مراحل ذکر شده اگر مشکلی پیش نیامد وقت آن رسیده است که مانند جنس اصلی یا همان شاخ گوزن ، آن را با موادی مخصوص ، مناسب برای نصب و همچنین آماده برای اجرا در مکان های مختلف کرد.

مرحله بعد از شبیه سازی ، رنگ ریزی آن است و پس از آن که حفاظ شاخ گوزنی رنگ شد ، می توان مناسب با مکان مورد نظر آن را با پایه ، بدون پایه و یا بر روی درب ها به صورت ضربدری و تو در تو آماده کرد ‌. در این مقاله ، دو نوع از انواع مختلف ایجاد و اجرای حفاظ شاخ گوزنی را برای شما شرح می دهیم ، می توان گفت در کدام یک از این انواع دارای معایب و مزایایی است ، به طور مثال یکی از معایب بارز حفاظ شاخ گوزنی در غرب و آمریکای لاتین این می باشد که زیبایی خاصی که در حفاظ شاخ گوزنی شرق و به خصوص ایران است را در غرب و آمریکای لاتین نیست.

حفاظ شاخ گوزنی جدید

از نظر مزایا ، حفاظ شاخ گوزنی غرب بسیار مقاوم تر و پایدار تر است نسبت به طرح ساخت آن و نوع شرقی آن ، البته اگر حفاظ شاخ گوزنی غربی نیز با موادی نظیر رزین مقاوم نگردد ، نمی توان این ویژگی را در رده مزایا دانست و در صورتی که به درستی با مواد مخصوص این کار محکم نشود ، باعث بروز مشکلاتی می شود . حفاظ شاخ گوزنی نسبت به انواع دیگر حفاظ دارای مزایای بسیاری بوده و به همین دلیل در متقاضیان حفاظ ، اکثر افراد حفاظ شاخ گوزنی را انتخاب می کنند که بسیار مناسب برای امنیت در ورودی منازل ، ویلاها و اماکنی که نیاز به امنیت برای درب ورودی داشته و علاوه بر آن می خواهد زیبا سازی نیز انجام شود.

دوستان عزیز توجه فرمایید که نمایندگی حفاظ نما در کرج – تهران و اصفهان دایر میباشد میتوانید قیمت حفاظ شاخ گوزنی را از ما بخواهید.

در آخر ما نیز به شما مشتری گرامی پیشنهاد می کنیم برای انتخاب حفاظ ، ابتدا مقاله های مربوط برای هر نوع حفاظ را مطالعه فرمایید.