تجهیزات مختلفی برای امنیت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. حفاظ پنجره ساختمان محصولی دو منظوره است که هم در زیبایی نمای یک ساختمان تأثیر دارد و هم امنیت پنجره‌های آن را تأمین می‌کند. در این مقاله به تفضیل در مورد آنچه باید در مورد این محصولات بدانید، صحبت کرده‌ایم.

حفاظ پنجره ساختمان چیست؟

حفاظ پنجره ساختمان با استفاده از فلزاتی چون آهن و فولاد ساخته می‌شوند. این نوع سازه علاوه بر اینکه باعث ایجاد امنیت بیشتر در خانه و ساختمان شما می‌شود، در زیباسازی نمای آن نیز تأثیر بسیار زیادی دارد. به طور کلی حفاظ‌ها برای قسمت‌های مختلف ساختمان‌ها به کار می‌روند. آن‌ها از سقوط اجسام و افراد از پنجره نیز پیشگیری می‌کنند.

حفاظ پنجره ساختمان در انواع و طرح‌های مختلفی وجود دارد و شما می‌توانید بر حسب نیاز و سلیقه خود مدل مناسب را انتخاب کنید.

حفاظ پنجره ساختمان

انواع حفاظ پنجره ساختمان

حفاظ‌های پنجره ساختمان مانند حفاظ درب‌ها دارای انواع مختلفی هستند. در ادامه انواع مختلف آن‌ها را نام برده‌ایم و مقایسه کرده‌ایم. پیش از انتخاب حفاظ مناسب باید انواع آن‌ها را بشناسید و کاربردشان را بدانید.

حفاظ آکاردئونی

حفاظ‌های آکاردئونی جزو انواع متداول است که به راحتی باز و بسته می‌شود. آن‌ها می‌توانند قسمت وسیعی از پنجره خانه شما را پوشش دهد. قطعات این نوع سازه به شکلی به یکدیگر متصل می‌شوند که قابلیت استفاده از قفل را نیز داشته باشند. به همین دلیل یکی از بهترین محافظ‌ها برای پنجره‌های ساختمان‌های تجاری به شمار می‌روند.

حفاظ باهاماس یا برمودایی

از انواع دیگر حفاظ پنجره ساختمان حفاظ پنجره باهاماس است که شباهت بسیاری به سایبان است. این نوع حفاظ‌ها از قسمت پایین حرکت می‌کنند. آن‌ها برای فضاها مختلف تجاری، اداری و مسکونی به کار می‌روند و مقاومت بالایی دارند. این محصول با نام حفاظ برمودایی نیز شناخته می‌شود. باهاماس با نام گل‌نرده نیز شناخته می‌شود و می‌تواند جلوه زیبایی برای نمای ساختمان ایجاد کند.

حفاظ جالیزی

حفاظ‌های جالیزی یکی دیگر از انواع حفاظ پنجره ساختمان است که از وارد شدن نور به داخل خانه جلوگیری می‌کند. این محصول نیز برای ایجاد امنیت در خانه بسیار مناسب است. آن‌ها نیز مانند مدل‌های آکاردئونی باز و بسته می‌شوند و شیارهای ۴-۵ سانتی دارند. نکته‌ای که در مورد حفاظ‌های جالیزی باید به آن توجه کنید این است که اگر نمی‌خواهید ویوی بیرونی ساختمان را از بین ببرید، بهتر است این نوع حفاظ را انتخاب نکنید.

برای آشنایی با حفاظ پنجره دو جداره کلیک کنید  

حفاظ پنجره ساختمان-حفاظ نما

کاربردهای حفاظ پنجره ساختمان

حفاظ‌ها میله‌هایی هستند که از جنس فلز و استیل ساخته می‌شود و به عنوان یک محافظ برای جلوگیری از شکستن شیشه توسط سارقین نصب می‌شود. امنیت در خانه و ساختمان یکی از مهم‌ترین موضوعات در زندگی امروزه است و نصب حفاظ‌های پنجره باید حتما مورد توجه قرار گیرد.

البته کاربرد حفاظ پنجره ساختمان به این موارد محدود نمی‌شود. سایر کاربردهای این وسیله را در ادامه بیان کرده‌ایم.

 • کنترل نور ورودی به خانه.
 • پیشگیری از دیده شدن داخل خانه توسط افراد بیرونی.
 • محافظت در برابر سقوط.
 • زیبایی نمای بیرونی خانه.

حتی برخی از این محصولات به گونه‌ای طراحی می‌شوند که بتوان از گلدان‌ها نیز در کنار آن‌ها استفاده کرد.

سه ویژگی حفاظ پنجره ساختمان

در دسترس بودن پنجره ساختمان از قسمت بیرون می‌تواند یکی از پرچالش‌ترین نقطه ضعف‌های یک ساختمان باشد. اما با نصب حفاظ پنجره ساختمان می‌توانید به راحتی این نقص را برطرف کنید. ۳ ویژگی‌های مهم یک حفاظ پنجره خوب عبارت است از؛

 • زیباسازی نمای ساختمان با گل‌نرده‌ها
 • برقراری حداکثر امنیت در ساختمان.
 • تنوع طرح و مدل برای انواع مختلف ساختمان‌ها.

حفاظ پنجره ساختمان-حفاظ نما

طراحی حفاظ پنجره ساختمان

دو نکته مهم در طراحی حفاظ‌ها، کیفیت و زیبایی آن‌هاست. برای حفظ کیفیت باید از متریال مستحکمی استفاده کرد که به راحتی شکسته یا خم نشوند. آن‌ها باید در برابر فشار، تغییرات آب و هوایی و حتی برش مقاوم باشند. در این صورت امنیت مطلوبی خواهند داشت. هر چه دسترسی به یک پنجره آسان‌تر باشد، باید حفاظ مقاوم‌تری برای آن انتخاب کرد.

نکته بعدی زیبایی ظاهری است. تنوع مدل‌های این محصولات باعث شد که بخشی از زیبایی نمای ساختمان را در بر بگیرند. آن‌ها با طرح‌های گوناگونی طراحی می‌شوند. در برخی موارد، حتی در دکوراسیون داخلی نیز تأثیر دارند. چرا که برای برخی از پنجره‌ها از پرده استفاده نمی‌شود. در این صورت حفاظ‌ها باید نقش پرده را نیز ایفا کنند.

ساخت حفاظ پنجره ساختمان

حفاظ‌های پنجره مدن از نظر ساخت با حفاظ‌های پنجره آهنی ساده بسیار متفاوت هستند. تزئیناتی که روی حفاظ‌های جدید ساخته می‌شود، از ظرافت بسیار بالایی برخوردار است. یراق آلات خاصی که روی این حفاظ‌ها به کار می‌رود و رنگ آمیزی‌های متنوع در ساختار این سازه‌ها باعث شده است که بسیار شکیل و زیبا به نظر برسند.

این سازه‌ها با متریال متفاوتی مانند آهن، استیل، چوب و شبه چوب ساخته می‌شوند و از استحکام بالایی نیز برخوردارند. محصولات محافظت از پنجره در کارگاه‌های مخصوص ریخته گری ساخته می‌شوند و با داغ کردن آهن و چکش کاری آن، طرح‌های زیبایی را می‌سازند. فرآیند ساخت هر حفاظ به مدل و متریال به کار رفته در آن بستگی دارد.

از آنجایی که این محصولات جزو امکانات حفاظتی یک ساختمان به شمار می‌روند، مقاومت آن‌ها اهمیت بسیاری دارد.

خرید حفاظ پنجره ساختمان

مراجعه به یک فروشگاه معتبر طراحی و ساخت و فروش حفاظ اهمیت بسیاری دارد. چنین فروشگاهی می‌تواند نیاز شما را به طور کامل برآورده سازد.  در چنین مرکز فروشی می‌توانید با متریال‌ها و طرح‌های مختلف این سازه‌ها آشنا شوید و  سفارش دهید.

از طرف دیگر با انتخاب یک مجموعه معتبر، از کیفیت ساخت تمام محصولات اطمینان دارید. بنابراین می‌توانید تمرکز خود را روی ظاهر محصول بگذارید و نرده‌ای متناسب با سلیقه و نمای ساختمان خود تهیه کنید. گروه حفاظ نما به صورت تخصصی در زمینه طراحی و ساخت انواع مختلف نرده‌ی محافظ برای پنجره‌ها و درب‌ها فعالیت می‌کند. این مجموعه می‌تواند محصول مورد نظر شما را طراحی و ارائه کند. خدمات نصب نیز توسط حفاظ نما ارائه خواهد شد.

حفاظ پنجره ساختمان - حفاظ پنجره - حفاظ نما

قیمت حفاظ پنجره ساختمان

سفارشات ساخت حفاظ‌های آهنی هرکدام مشخصات خاص خود را دارد. محصولات بر اساس همان سفارش ساخته می‌شوند و قیمت آن‌ها نیز متفاوت است. مسلما هزینه حفاظ‌های آهنی مناسب‌تر از هزینه محصولات فولادی است. اما کیفیت و مقاومت فولاد بیشتر است.

در اولین قدم برای تعیین قیمت حتما باید ابعاد محل نصب اندازه گیری شود تا بتوان قیمت را حدودا اعلام کرد. از موارد دیگری که در قیمت این سازه تأثیرگذار است، میزان تزئینات و گل میخ و گل نرده روی حفاظ پنجره ساختمان است که به دلیل این ظرافت‌ها و اضافه شدن رنگ آمیزی هزینه ساخت بالا می‌رود.

یکی دیگر از موارد حمل و نقل است که می‌تواند روی قیمت تأثیر گذار باشد. به طور کلی با مشاوره با متخصصین این حوزه می‌توانید بودجه مورد نیاز برای چنین پروژه‌ای را تعیین کنید.

برای آشنایی با ساخت حفاظ پنجره upvc توسط حفاظ نما کلیک کنید

ایمنی حفاظ پنجره ساختمان

فاصله و اندازه این میله‌ها باید به شکلی باشد که راه ورود را کاملا ببندد. متریال به کار رفته در آن‌ها نیز باید با توجه به نیاز تعیین شود. به عنوان مثال دسترسی به پنجره‌های طبقه پایین یا خانه‌های ویلایی ساده‌تر است. بنابراین به حفاظ مقاومی نیاز دارد که از بیرون آسیب نبیند. اما برای طبقات بالایی ساختمان، حفاظ‌ها بیشتر برای پیشگیری از سقوط و زیبایی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین نیازی نیست از نرده‌های فولادی یا سایر متریال بسیار مقاوم استفاده شود. حفاظ‌های پنجره‌ها سطح امنیت مختلفی دارند. مشتریان می‌توانند با توجه به نیاز خود، محصول مناسب را خریداری کنند.

حفاظ پنجره ساختمان-حفاظ نما

نصب حفاظ پنجره ساختمان

برای نصب حفاظ‌های پنجره ساختمان باید مراحل زیر طی شود:

 • ابتدا باید پنجره مورد نظر را در جایگاه مناسب خودش نصب کرد که این کار باید توسط متخصصین آموزش دیده این امر انجام شود.
 • در مرحله بعد باید اندازه گیری‌ها برای ساخت و نصب حفاظ‌ها توسط متخصصین انجام شود.
 • در مرحله سوم بعد از انتخاب طرح، نوع، جنس و رنگ حفاظ‌ها، تولید آن‌ها شروع می‌شود. بعد از ساخت نیز متخصصین حرفه‌ای باید برای نصب آن به محل اعزام شوند.
 • در مرحله آخر بعد از نصب حفاظ شما اگر به قفل کتابی نیاز داشتید، می‌توانید این قفل را روی حفاظ ببندید و با خیالی آسوده ساختمان خود را ترک کنید.

آیا امکان نصب حفاظ پنجره از داخل امکان پذیر است؟

نتیجه گیری

امن بودن و ضد سرقت بودن خانه امروزه در درجه اهمیت بسیار بالایی قرار دارد. افراد برای ایجاد امنیت کامل در ساختمان خود برای تهیه این حفاظ پنجره ساختمان اقدام می‌کنند. با خرید از یک فروشگاه معتبر مانند حفاظ نما هم از دانش و تجربه متخصصین در این زمینه استفاده کرده‌اید و هم یک سازه با کیفیت و مقاوم را برای ساختمان خود خریداری کنید.

برای تماشای ویدئوی زیر، لطفا فیلترشکن خود را روشن نمایید.

حفاظ پنجره ساختمان با استفاده از فلزاتی چون آهن و فولاد ساخته می‌شوند. این نوع سازه علاوه بر اینکه باعث ایجاد امنیت بیشتر در خانه و ساختمان شما می‌شود

حفاظ‌ها میله‌هایی هستند که از جنس فلز و استیل ساخته می‌شود و به عنوان یک محافظ برای جلوگیری از شکستن شیشه توسط سارقین نصب می‌شود

سفارشات ساخت حفاظ‌های آهنی هرکدام مشخصات خاص خود را دارد. محصولات بر اساس همان سفارش ساخته می‌شوند و قیمت آن‌ها نیز متفاوت است.