آشنایی با حفاظ پنجره و انواع مختلف آن

یکی از موارد مهم در ایمنی ساختمان حفاظ پنجره می باشد زیرا مثلا زمانی که شما در منزل نباشید، به این دلیل که پنجره به راحتی از بیرون در دسترس می باشد، سارقان می توانند وارد منزل شوند و خسارت های جبران ناپذیری را به وجود آورند به همین علت برای حفظ امنیت ساختمان های مسکونی و اداری، نرده آهنی پنجره بسیار ضروری می باشد. در این راستا شرکت حفاظ نما با تجربه فراوان در ساخت انواع حفاظ پنجره و فعالیت بالای خود در این زمینه، توانسته به تمام خواسته های مشتریان پاسخ دهد.

حفاظ پنجره در مدل ها و طرح های مختلف ساخته می شوند. طرح های مدرن، متحرک، ساده، سلطنتی، استیل، آهنی و فرفورژه از جمله مدل های نرده پنجره هستند که مورد استفاده قرار می گیرند.

طرح مدرن

حفاظ پنجره طرح مدرن علاوه بر امنیت، زیبایی و جذابیت خاصی را به ساختمان می بخشد و با توجه به ساخت و ساز ویلاهای شیک و مدرن، این مدل نرده پنجره بهترین انتخاب می باشد که ساختمان را متمایز از ساختمان های دیگر می کند و دیگر شما یک حفاظ تکراری که بیشتر جاها نصب است را نمی بینید.

حفاظ متحرک

حفاظ متحرک یا حفاظ پنجره تاشو هم کاربردهای فراوانی دارد مثلا شما می توانید در ورودی ساختمان آن را نصب کنید. اگر امکان نصب حفاظ بر روی پنجره یا نمای ساختمان را نداشته باشید، این نوع از حفاظ امنیت مناسبی را برای ساختمان شما به ارمغان خواهد آورد.

نمونه کار ها

حفاظ پنجره - حفاظ نما
نصب حفاظ پنجره - حفاظ نما
نصب حفاظ پنجره - حفاظ نما

حفاظ فرفورژه

با اینکه این مدل از حفاظ ممکن است شبیه به حفاظ مدرن به نظر برسد اما جنس و طرح های خاص آن وجه تمایز مناسبی یوجود می آورد. از فرفورژه در نرده راه پله ها یا حفاظ دیوار هم استفاده می شود زیرا قیمت و امنیت مناسبی دارد.

حفاظ ثابت

حفاظ های ثابت، طرح های ساده و محدود تری دارند اما ساخت و نصب راحت تری نیز داشته و در مورد امنیت نیز سالهاست امتحان خود را پس داده اند.

علاوه بر موارد فوق، برای پنجره های خاص و ویلایی نیز امکان طراحی و نصب حفاظ پنجره وجود دارد.

حفاظ پنجره-حفاظ نما

قیمت حفاظ پنجره در بازار

عواملی که در قیمت نرده آهنی پنجره تاثیر دارند، مدل نرده آهنی و میزان آهن به کار رفته در آن و هزینه تولید و نصب آن می باشد و با توجه به طول و عرض پنجره و جنس و وزن و طرح حفاظ مشخص می شود. اگر پنجره بزرگ باشد یعنی دارای طول و عرض بیشتری است و به نسبت، قیمت حفاظ هم بیشتر می شود. جنس نرده پنجره آهنی وزن بیشتری دارد چون تراکم آهن مصرفی بیشتر می شود و در نتیجه وزن حفاظ بیشتر و قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

همچنین بعضی طرح ها مثل طرح گل حفاظ که اجرای آن پیچیده و سخت است باعث می شود حفاظ سنگین تر و قیمت آن بالاتر باشد. برای کاهش هزینه در انواع نرده های آهنی می توان فاصله میله ها را به صورت استاندارد رعایت کرد تا علاوه بر اینکه از نظر ایمنی و زیبایی مورد پسند می باشد قیمت آن هم برای استفاده کننده مقرون به صرفه باشد همچنین می توان از نمونه کارهای آماده طبق دلخواه و هزینه مربوط به آن بهره مند شوند. در این میان شرکت حفاظ نما با تولید حفاظ پنجره با کیفیت عالی و نصب آن در ساختمان ها با قیمت بسیار مناسب توانسته رضایت مشتری را جلب کند.

رنگ و اندازه حفاظ و تزئینات روی حفاظ شکل ظاهری آن را تغییر داده است. وقتی انواع نرده های آهنی پنجره ساخته می شوند، گل نرده و رنگ آمیزی و ظرافت ساخت خاصی را به همراه دارند که باعث افزایش قیمت نیز می شود ولی در عوض سازه ای زیباتر را به وجود می آورد که به درخواست مشتری انجام می شود.

حفاظ پنجره-حفاظ نما

ویژگی های حفاظ پنجره

باید توجه داشت حفاظ پنجره با توجه به مدل و جنس آن علاوه بر اینکه ایمن است، ساختمان را زیبا می کند و از سقوط افراد جلوگیری می کند و این یکی از مزایای مهم برای نصب نرده آهنی پنجره می باشد لذا برای ساخت انواع نرده های آهنی پنجره، یک سازنده با تجربه ضروری است که بتواند کار با کیفیتی از ابتدا تا نصب آن انجام دهد. زیبایی، ظرافت، مقاومت بالا در برابر سرقت و خواسته مشتری در نصب حفاظ پنجره خیلی مهم می باشد که در شرکت حفاظ نما با دقت بسیار بالایی انجام می شود.

ساخت حفاظ پنجره نیازمند در نظر گرفتن استانداردها و تجربه های لازم می باشد که اگر این موارد رعایت نشوند کیفیت پایین می آید و به مرور زمان کارایی آنها کم می شود و امنیت را تا حد زیادی کاهش می دهد. شرکت حفاظ نما با بالاترین کیفیت و در کوتاهترین زمان نصب و کنترل وضعیت بازار توانسته مورد استقبال مشتریان قرار گیرد. برای اینکه افراد بتوانند یک نرده پنجره که از نظر ایمنی و زیبایی مناسب باشد را تهیه کنند، بستگی به سازنده حفاظ دارد که فاصله استاندارد بین میله های عمودی و افقی را رعایت نماید و از مواد اولیه مناسبی برای ساخت استفاده کند و جوشکاری درست و دقیق میله ها نیز ملاک می باشد که از ایجاد فاصله بیشتر بین میله ها جلوگیری کند. همچنین طرح و نقشه های مربوط به نرده های پنجره به گونه ای متنوع باشند که مورد استقبال واقع شوند و نهایت ظرافت را در نصب به خرج دهند. این روشها برای انتخاب بهتر به افراد کمک می کند.

گذاشتن حفاظ پنجره باعث زیباتر شدن نمای ساختمان می شود و از شیشه و قاب پنجره محافظت می کند بنابراین برای جلوگیری از به وجود آمدن هزینه های اضافی و خسارت های احتمالی استفاده از حفاظ پنجره می تواند بسیار مفید واقع شود. بعضی از افراد فکر می کنند که نرده آهنی پنجره برای درب و پنجره های جدید که به صورت دوجداره هستند کاربرد ندارد اما با توجه به اینکه این درب و پنجره ها ایمن هستند ولی بهتر است حفاظ نیز نصب شود چون ممکن است گاهی مواقع یک مدت طولانی در منزل نباشید و این نگرانی شما را برای ورود دزد به خانه بسیار کم می کند و امنیت ساختمان را تضمین می کند.

از آنجایی که برای محافظت از ساختمان ها از حفاظ پنجره استفاده می شود، شاید برخی افراد تصور کنند که حفاظ فقط میله های افقی و عمودی فلزی ساده است ولی شرکت حفاظ نما با استفاده از تکنولوژی مدرن و ایده های روز، طراحی حفاظ لوکس بدون هیچ محدودیتی از نظر رنگ بندی و ابعاد را جایگزین مدل های قدیمی کرده و طرح های مورد علاقه مشتری در قالب دیزاین و رنگ نمای ساختمان اجرا می شود.

حفاظ پنجره در مدل ها و طرح های مختلف ساخته می شوند. طرح های مدرن، متحرک، ساده، سلطنتی، استیل، آهنی و فرفورژه از جمله مدل های نرده پنجره هستند که مورد استفاده قرار می گیرند.

حفاظ پنجره طرح مدرن علاوه بر امنیت، زیبایی و جذابیت خاصی را به ساختمان می بخشد و با توجه به ساخت و ساز ویلاهای شیک و مدرن، این مدل نرده پنجره بهترین انتخاب می باشد که ساختمان را متمایز از ساختمان های دیگر می کند و دیگر شما یک حفاظ تکراری که بیشتر جاها نصب است را نمی بینید.

عواملی که در قیمت نرده آهنی پنجره تاثیر دارند، مدل نرده آهنی و میزان آهن به کار رفته در آن و هزینه تولید و نصب آن می باشد و با توجه به طول و عرض پنجره و جنس و وزن و طرح حفاظ مشخص می شود.