ریل درب آکاردئونی_حفاظ نما

نصب تخصصی ریل درب آکاردئونی توسط حفاظ نما

یکی از قطعات بسیار مهم در دربهای آکاردئونی ریل درب آکاردئونی است.

این ریلها که در قسمت پایین و بالای دربهای آکاردئونی قرار می گیرند باید از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشند تا بتوانند قسمتهای آهنی درب را بخوبی بر روی خود حمل کرده و در نهایت جابجا کنند و مهمتر از همه اینکه به سرعت دچار فرسودگی و نیازمند تعمیر نشوند.

نصب تخصصی ریل درب آکاردئونی در چهارچوب

نصب درب آکاردئونی بر روی چهارچوب آهنی آن و همچنین روش نصب ریل آکاردئونی بسیار ساده و آسان است اما در عین سادگی برای انجام این کار نیز تخصص و تجربه کافی لازم است. ناگفته نماید که برخی از انواع دربهای آکاردئونی چوبی هستند که برای مکانهای خاصی مناسب می باشند و نصب درب آکاردئونی چوبی شرایط و روشهای خاص خود را می طلبد.

مهمترین قسمت کار نصب دقیق و درست ریل درب آکارئونی می باشد، چرا که در صورت نصب اشتباه ریل نه تنها باز و بسته شدن درب با مشکل مواجه خواهد شد و حتی ممکن است درب قفل شده و یا اصلا باز و بسته نشود بلکه ریل نیز به مرور زمان و به سرعت دچار فرسایش و تخریب خواهد شد.

بنابراین نکته اصلی در نصب دربهای آکاردئونی دقت در نصب ریل آن می باشد.

 

کارشناسان ما در گروه حفاظ نما در زمینه نصب تخصصی دربهای آکاردئونی در چهارچوب و همچینن نصب تخصصی ریل درب آکاردئونی در خدمت شما عزیزان می باشند.

 

 

ریل درب آکاردئونی و نحوه باز و بسته شدن ریلها_حفاظ نما

مکانیزم درب آکاردئونی و نحوه ی باز و بست ریل ها

یکی از اجزای مهم تشکیل دهنده دربهای آکاردئونی ریلهای آن می باشند این ریلها که یکی در چهارچوب بالایی در و یکی در چهارچوب پایینی در نصب می شوند، به باز و بسته شدن دربها کمک می کنند.

یا به عبارتی کار باز و بسته شدن دربها را سهولت می بخشند.

در حقیقت می توان گفت دربهای آکاردئونی از هر نوعی که باشند بدون وجود ریلها اصلا  کارایی ندارند.

این ریلها هستند که امکان حرکت دربها را در جهت باز شدن یا بسته شدن فراهم می نمایند.

اصولا در تمامی دربهای متحرکت ریلها نقش مهمی را ایفا می کنند.

مکانیزم باز و بسته شدن ریلها در انواع مختلف دربهای آکاردئونی متفاوت است به عنوان مثال در برخی از این نوع دربها ریلها ساده و فلزی هستند که درب داخل آن عقب و جلو می رود که به آن ریلهای ساده یا ریلهای کشویی گفته می شود این ریلها نیز بسته به کشور سازنده آنها، ابعاد و جنس مواد اولیه سازنده آن متفاوت می باشند.

 تفاوت ریل درب تاشو با ریل های آکاردئونی

ریلهای مخصوص دربهای ریلی که دربهای تاشو و دربهای آکاردئونی زیر مجموعه ای از آنها هستند در انواع مختلف از لحاظ جنس و مواد اولیه سازنده آن، کشور سازنده آن، وزن ریلها و سایر یراق آلات بکار رفته در نصب ریلها ساخته و عرضه می شوند.

انتخاب این ریلها بسته به اینکه درب تاشو یا آکاردئونی چند درب باشد نیز متفاوت است مثلا برای درب تاشو چهار درب ممکن است یک نوع ریل یا اصطلاحا قرقره مناسب باشد و برای درب به تعداد کمتر یا بیشتر و بسته به ابعاد چهارچوب نوع دیگری از ریل استفاده شود.

 

 

روغن کاری ریل درب آکاردئونی_حفاظ نما

هر چند ماه یکبار از روغن مخصوص جهت روان شدن ریل ها استفاده کنید !

گرچه دربهای آکاردئونی مقاومت بالایی دراند و نیاز به مراقبت و رسیدگی خاصی ندارند اما ریلهای این دربها برای ماندگاری بالاتر و روان تر کار کردن نیاز به روغن کاری دارند .

بنابراین جهت محافظت از ریل درب آکاردئونی توصیه مشود کار روغن کاری ریلها را بطور مرتب و حداکثر هر چند ماه یک بار انجام دهید تا خیال خودتان هم از جهت سهولت و روانی باز و بسته شدن درب راحت بوده و هم از جهت سلامت و ماندگاری بیشتر ریلها آسوده شود.

 ریل درب آکاردئونی بسیار مقاوم و با کیفیت می باشند !

از آنجاییکه دربهای آکاردئونی عموما جهت افزایش بیشتر امنیت منزل یا محیط کار و … نصب و استفاده می شوند، نیاز به استحکام و مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی و همچنین سایر وسایلی که ممکن است سارقان از آن جهت شکستن یا بریدن دربها استفاده کنند، دارند.

بنابراین مواد سازنده این دربها که ریل درب هم بخشی از آن است باید استانداردهای لازم را دارا بوده و علاوه بر سهولت در استفاده از کیفیت و مقاومت بالایی نیز در برابر وسایل برنده و … داشته باشند.

به همین دلیل دربهای آکاردئونی و سایر یراق آلات استفاده شده در آنها مانند ریل درب آکاردئونی از کیفیت و مقاومت بالایی ساخته می شوند به همین دلیل گفته می شود که این دربها ضد سرقت هستند.

طراحی و رنگبندی های ریل های بسیار متفاوتند !

یکی از ویژگیها و مزایای درب آکاردئونی ساخت و تولید آن در رنگهای متفاوت است بطوریکه که می توان بسته به سلیقه و متناسب با سایر رنگهای محیط رنگ درب مورد نظر را انتخاب نمود. در کنار این تنوع در انتخاب رنگ این نوع از دربها ریلها نیز از تنوع رنگ برخوردارند و می توان متناسب با رنگ درب رنگ ریل را نیز انتخاب نمود.
یکی از مزایای رنگ دربهای آکاردئونی که بر کیفیت و ماندگاری آن بخصوص در شرایط مختلف محیطی می افزاید پودری بودن این رنگها و آماده شدن آن داخل کوره می باشد که همین امر باعث می شود رنگ به داخل بافت حفاظ وارد شده و دوام و استحکام بیشتری داشته باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *